Connected 2018 a moje identita

19. až 21. října proběhla v Praze každoroční konference mládeže. Po vzoru loňské konference v Jihlavě jsme konferenci pojmenovali Connected (angl.. spojeni, propojeni). Tento název se nám totiž zdál být vhodný pro každý ročník konference mládeže, nese totiž hlavní vizi, kterou jsme organizátoři vnímali, a to propojení všech účastníků s Bohem i spolu navzájem.
Celou konferencí se prolínalo hlavní téma, jímž byla otázka: Kdo jsem? Tato otázka po naší identitě byla nějakým způsobem přítomna v každém programu. V pátek večer toto téma uvedli Ivana a Petr Procházkovi, v sobotu dopoledne se nad otázkou identity zamýšlel Petr Procházka ve svém ranním zamyšlení. Během sobotního dopoledne probíhaly semináře, které byly s tématem vlastní identity také nějak spojeny. Ctirad Hrubý mluvil na svém semináři, který byl pouze pro muže, o výzvách, kterým právě mladí muži čelí, Jolana Kružíková na svém semináři pro ženy mluvila o výzvách, kterým čelí mladé ženy. Milan Mrázek měl seminář o moderních závislostech a o tom, jak si v době stále vyspělejších technologií chránit svou identitu. Jiří Unger z České evangelikální aliance měl svůj seminář zaměřený na otázku, jak odpovídat na těžké otázky nevěřících. Posledním seminářem byl seminář Petra Vaďury o tom, jak se orientovat v hodnotovém zmatku naší společnosti.


Během konference také byly dva koncerty a mohli jsme chválit Boha s různými hudebními kreativnímu uskupeními. Páteční večer jsme zahájili akustickými chválami s kytarou, na závěr večera byl koncert uskupení složeného z mládežníků z celé republiky, kteří představili hlavně anglické chvály. V sobotu a neděli ráno jsme mohli zpívat a chválit společně s kapelou z Litoměřic. Mezi jejich nástroji, které používali, byl také saxofon, který se v prostoru Velkého sálu v prostorech sboru v Ječné opravdu krásně a mohutně rozléhal. V sobotu večer jsme mohli slyšet autorské chvály od nadějné a velmi mladé skupiny z Jihlavy. Hlavním hudebním překvapením celé konference byla kapela Worship vision, která nám ochotně zahrála v sobotu večer. Tato skupina z Prahy hraje velmi známé anglické písně v autorizovaném českém překladu, čímž dovedla zapojit většinu účastníků konference do zpěvu a uctívání Boha.
Na konferenci se také představila Ellen Makumbirofa se svým slamem, který byl inspirován hlavním tématem. V sobotu odpoledne bylo na výběr z více interaktivních aktivit, část účastníků se vydala na procházku po Praze pod vedením Petra Procházky. Petr Vaďura nabídl promítání filmu Ex Machina, po kterém následovala široká debata. Někteří účastníci se také zúčastnili Passion group (zájmový seminář), během které mohli přemýšlet a sdílet se o svých zájmech a o jejich propojení s vírou v Boha.
Vrcholem celé konference byl sobotní večerní program, během kterého mluvil Ctirad Hrubý o živých kamenech, kterými podle příkazu apoštola Petra máme být i my všichni. Součástí večera bylo i ztišení, symbolický čin odevzdání se Bohu a vzájemné modlitby. Závěrečnou tečkou za celou konferencí byla nedělní bohoslužba se sborem v Ječné, při níž kázal Milan Mrázek.
Celá konference se odehrávala v prostorách sborů v Ječné a Vršovicích, jimž moc děkujeme za poskytnutí prostorů. Konferenci pořádal organizační tým složený z mládežníků převážně ze sboru z Horních Počernic, ale na celé konferenci se podílelo více dobrovolníků z různých sborů.
Věříme, že celou konferenci si Bůh použil ke své oslavě, děkujeme za vaše modlitby a modlíme se, aby Bůh rozhojňoval svou slávu dál. Z Boha totiž pramení vůbec ona možnost ptát se, kdo jsem, a v Božím „jsem, který jsem“ tato otázka nachází plnou odpověď a inspiraci pro vlastní hledání odpovědi, které často není lehké a dá práci.

Jan Pěkný

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *