Návštěva partnerského sboru Providence UMC, Yorktown, USA

Na konci července jsme navštívili sestru Lindu ve Virginii v Yorktownu, která v červnu byla spolu s IMT týmem na návštěvě u nás. Strávili jsme u ní pět dní. V neděli jsme šli na shromáždění do našeho partnerského sboru. Linda nás provedla sborovými prostory, kde jsme našli i oltářík z České republiky (viz foto). Na shromáždění bylo tak 60 lidí, převážně staršího věku. Sbor je postaven do stejného problému jako řada dalších sborů, že nemají mladé lidi, kteří dávají přednost modernějšímu shromáždění. Všichni nás přivítali velikou láskou a srdečností. Je pro ně velkou radostí, když mohou mít mezi sebou někoho z cizí země, zvlášť ze sboru, za který se pravidelně modlí a jednou za dva roky uskutečňují misijní výjezdy.

Měli jsme možnost jít dopředu a říct něco málo o sobě a o tom, co pro nás partnerství s nimi znamená. Tak jsme moc poděkovali za jejich finanční pomoc, za modlitby a lásku, která byla opravdu hmatatelná. Při oznámeních věděli o nemocných z našeho sboru a velice na nás myslí.

Na toto dopoledne si Nancy s Meggie připravily podrobnou prezentaci o misijním výjezdu do Počernic (IMT 2018). Bylo z nich cítit, že i dále chtějí za námi jezdit, věnovat se dětem ve školách, pracovat s klienty v SKP a poznávat Českou kulturu. Během týdne nás pozvala na večeři Tracy, další den zase Meggie (členky IMT 2018). Byli znovu hrozně dojaté, že jsme tam, a přijali nás do rodiny. Velice nás to sblížilo. Myslíme si, že vztahy a pravidelné návštěvy jsou pro církev důležité. Můžeme se navzájem inspirovat, povzbudit se, mluvit o složitých tématech, s kterými bojujeme a modlit se za sebe. Návštěva byla přínosná už jenom v tom, že jsme se více poznali a pochopili tu druhou kulturu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *