Ohlédnutí za akcemi

Počernická kopačka 2017
V sobotu 6. 5. proběhl třetí ročník Počernické kopačky v areálu SKP HoPo za farou ECM. Již tradičně se fotbalového turnaje zúčastnily týmy SKP HoPo a Teen Challenge. Domácí tým „Černí baroni“ sice letos neobhájil prvenství (spokojil se s krásným čtvrtým místem), ale klání to bylo fantastické, počasí nádherné a atmosféra strhující.

 

Noc kostelů v ECM Horní Počernice 19. 6. 2017
Po zkušenostech z minulých let, kdy i přes propagaci v místních médiích byla návštěvnost zanedbatelná, jsme se rozhodli zaměřit tuto akci do vlastních řad. Chtěli jsme to letos pojmout více jako sborotvornou akci s možností přizvat přátele (o akci jsme ale inzerovali tak jako dřív). Takže to stěžejní bylo vytvořit pohodu, bavit se a být otevřeni jeden pro druhého. Kromě obligátní nástěnky o historii sboru jsme navíc připravili výstavu obrazů Petry Janouškové na motivy ukolébavky Ralfa Mošta, což podtrhlo poetickou náladu večera. Sešlo se nás asi deset – členů sboru. V jednu chvíli ve mne zatrnulo, protože do naší modlitebny napochodovaly dvě policistky ve službě. Že bych měl v nepořádku své auto a jdou po mně? Ale kde že, přišly na Noc kostelů, prohlédnout si naši modlitebnu! Tak jsme si s nimi pěkně popovídali (ale krátce, přeci jen byly ve službě) a Peťa jim ještě na památku připravila decentní biblický verš v podobě origami (ty byly připraveny pro každého účastníka Noci). Pod smrákajícím se nebem jsme grilovali, jedli a pili (nealko:-), dobrou vůli spolu měli a až Měsíc zářil vysoko z temné oblohy, pak teprve jsme se rozešli ku domovům.
Měsíc je jen jeden,
a až nám vybledne, tak je den.

Počernická mládež slaví 5 let
V sobotu 24. 6. naši mládežníci a jejich kamarádi z různých měst slavili pátý rok, kdy se scházejí každý týden, aby víc poznávali Boha a sloužili mu. Díky Pánu za vše, co v naší mládeži vykonal, za všechny vztahy a zkušenosti na cestě víry.
 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *